ایمن رایانه پندار، به عنوان یکی از نخستین شرکت های ارائه دهنده ابزار و نرم افزارهای امنیت اطلاعات رایانه ای در ایران، در سال 1377 تأسیس شد. این شرکت در کنار خدمات تخصصی خود نظیر مشاوره و طراحی سیستم های امنیتی نظارتی برای شبکه های محلی و گسترده، در حوزه ارائه راهکار برای تأمین بالاترین سطح امنیت در رایانه های خانگی و شخصی نیز کارنامه درخشانی دارد. شروع همکاری مستقیم با یکی از خوشنام ترین و با سابقه ترین برندهای امنیتی جهان، Panda Security، تحت عنوان "نمایندگی رسمی و انحصاری" را میتوان به موفقیت های این شرکت افزود. تا آنجا که بسیاری از مراکز اداری، تجاری، مالی اعتباری، آموزشی و نیز کاربران خانگی کشور به بهره گیری از راهکارهای امنیتی پاندا و پشتیبانی قدرتمند شرکت ایمن رایانه پندار توجه خوبی نشان دادند. خدمات تخصصی شرکت ایمن رایانه پندار در کنار ارائه و پشتیبانی محصولات شرکت امنیتی پاندا، شامل مشاوره های تخصصی در زمینه طراحی روش ها و پیاده سازی راهکارهای امنیت شبکه در سازمان ها و شرکت های معظم می باشد. در همین راستا ارزیابی وضعیت فعلی امنیت شبکه، اجرای تست های نفوذ پذیری بر روی سرویس های شبکه، ارائه آخرین فن آوری های روز در زمینه طراحی امنیت شبکه (Security Design) و ... تنها بخشی از خدمات حرفه ای قابل ارائه توسط شرکت ایمن رایانه پندار می باشند.

 

    بدون شک سال 1389، نقطه عطفی در فعالیت های حرفه ای و تجاری شرکت ایمن رایانه پندار بوده است. چرا که این شرکت با معرفی طرح امنیتی "فانوس"، تحولی در جهت گیری های سازمانی خود بوجود آورد که موفقیت های چشمگیری را بدنبال خواهد داشت. واژه "فانوس"، برگرفته از عبارت "فن آوری های آسیب شناسی، نظارت و واکنش سریع" است که در حقیقت به مجموعه راهکارهای تخصصی اطلاق می شوند که در زمینه های عملیاتی زیر و برای نیل به یک شرایط حفاظتی امنیتی ایستا و قابل قبول بکار می روند: - ارزیابی وضعیت فعلی امنیت شبکه - اجرای تست های نفوذپذیری بر روی سرویس های شبکه - شناسایی حفره های امنیتی و رفع اسیب پذیری های شبکه برای پیشگیری از نفوذهای غیرمجاز - ارائه آخرین تکنولوژی های روز در راستای طراحی امنیت شبکه (Security Design) - برقراری امنیت مؤثر در سرتاسر شبکه های محلی و سازمانی - پیشنهاد مدل حفاظتی برای نگهداشت وضعیت پایدار امنیتی - واکنش سریع در هنگام بروز حوادث و فوریت های امنیتی - خدمات فنی و پشتیبانی در حوزه امنیت شبکه به هر حال 14 سال تجربه ارزشمند و موفق در حوزه خدمات امنیت اطلاعات و تجهیزات رایانه ای، شرکت ایمن رایانه پندار را به عنوان یک گزینه قابل اعتنا در ارائه راهکارهای حفاظتی و تأمین امنیت مؤثر شبکه، مطرح می کند.

 

    مراکز مهمی مانند: بانک ملت، بانک ملی ایران، بانک کارآفرین... وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی، سازمان جنگل ها و مراتع و ادارات کل منابع طبیعی ادارات کل سازمان بازرسی کل کشور، بازرسی کل استان تهران، اصفهان، سمنان، ... شهرداری تهران، مناطق چهار، هشت، ... و سازمان مهندسی و عمران شهر تهران سازمان صنایع مخابرات ایران روزنامه دنیای اقتصاد، اقتصاد پویا، سیاست روز، کیهان، ... و خبرگزاری های مهر، موج و صدها مرکز دولتی، اداری، تجاری و آموزشی دیگر به همراه شصت هزار کاربر خانگی و شخصی کشور که افتخار ارائه خدمات حفاظتی و امنیتی به آن ها را داشته ایم، گواه این مدعا هستند.

 

    نگاهی به شرکت امنیتی پاندا که نمایندگی رسمی آن در کشور، در انحصار شرکت ایمن رایانه پندار می باشد، خالی از لطف نیست. Panda Security (تأسیس در 1990 میلادی)، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ابزار و راهکارهای امنیت اطلاعات در شبکه های سازمانی و رایانه های شخصی ست که محصولات آن به بیش از 23 زبان دنیا ترجمه شده و در بیش از 195 کشور جهان مورد توجه و استفاده کاربران خانگی و مدیران شبکه های سازمانی قرار دارد. پاندا به اذعان سازمان های بزرگ صاحب نظر در حوزه فن اوری اطلاعات مانند Gartner و Yankee Group نخستین شرکت امنیتی جهان است که فن اوری های حفاظتی مبتنی بر ابر (Cloud Security) را از لحاظ تئوریک (در سال 2004 با برنامه Panda WebAdmin) و از لحاظ عملی و اجرایی (در سال 2007 با برنامه Panda NanoScan) به دنیای امنیت اطلاعات رایانه ای معرفی کرده است. مبنای فن آوری های مبتنی بر ابر پاندا، تکنولوژی انحصاری "هوش یکپارچه" (Collective Intelligence) است که به عنوان یک روش انقلابی در ردیابی، کشف و پاکسازی خودکار کدهای مخرب، حملات هک و آلودگی های رایانه ای شناخته شده است. دفتر مرکزی شرکت Panda Security در کشور اسپانیا و دفاتر هماهنگی تجاری آن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این در حالیست که حضور مستقیم پاندا در بیش از 62 کشور جهان، از طریق نمایندگی های محلی و منطقه ای، این شرکت را به یکی از بزرگترین و پررونق ترین سازمان های امنیتی دنیا تبدیل کرده است. سبد محصولات پاندا یکی از کامل ترین و متنوع ترین مجموعه راهکارهای حفاظتی و نظارتی برای انواع رایانه ها و شبکه های سازمانی محسوب می شود. این محصولات، شامل نرم افزارها، سخت افزارها و نیز خدمات مبتنی بر وب است که علاوه بر پوشش هر نوع نیاز امنیتی، موفق به کسب جوایز و افتخارات بین المللی فراوانی شده اند.